1. SİTE GENEL

1.1 Genel: 7600 m2 arazi üzerine satışa sunulmak üzere 10 adet iki katlı villa inşa edilmektedir. Evlerin oturma alanlarını düştükden sonra 5500 m2 yaşam alanı bulunmaktadır.
1.2 Yol: Site içinde tüm evleri çevreleyen duvarların önünde 4m. genişliğinde bisiklet,araç ve yürüyüş yolu kullanımı için parke yol yapılacaktır.
1.3 Güvenlik: Site çevresi betonarme duvar ile çevrilmiş olup üzeri yeşil panel çit yapılmıştır.Duvar önüne doğal engel oluşturmak amacı ile çevresine 500 adet leylandi fidanı dikilmiştir. Sitede tek araç ve yaya giriş kapısı yapılacak olup uzaktan kumanda ile veya evlerden açılabilecektir. Site güvenlik ve bakımı için bir ailenin yaşayabileceği 90m2 ev yapılmıştır. Site içinde ayrıca görüntülü kayıt amacı ile kamera sistemi yapılacaktır. Bekçi evi ve evlerin iletişimini sağlayan diafon sistemi kurulacaktır.
1.4 Rekreasyon: Sitede bir adet basketbol ve mini futbol kullanımı için bir saha yapılacaktır. Ortak bahçe içinde 18,50mx6,30m boyutlarında yüzme havuzu ve ayrıca çocuk havuzu inşa edilecektir. Havuza yakın konumda ahşapdan yapılmış çocuk bahçesi olacaktır. Site içindeki yol yürüyüş ve koşu amaçlı kullanılabilecek olup uzunluğu yaklaşık 400m.’dir.
1.5 Otopark: Her evin yanında iki araçlık otopark yeri olup ayrıca üç araçlık misafir otoparkı yapılacaktır.
1.6 Aydınlatma: Bahçe ve yollarda çok noktalı akıllı led ampulleri ile sarı ağırlıklı aydınlatma olacaktır.

2. GENEL YAPI

2.1 Taşıyıcı Sistem: Evler betonarme karkas olarak inşa edilmekte olup STIII nervürlü demir ve C25 beton kullanılmaktadır. Kat döşemeleri 32cm. nervürlü kirişden yapılmakta olup asmolen bloğu olarak ısı ve ses yalıtım özellikli stroblok kullanılmaktadır.
2.2 Temel: 40cm radye temel yapılmıştır. Temel altına 20cmblokaj+10cm beton+3mm PP3000 su yalıtım membranı+ 3cm XPS ısı yalıtım plakası + 10cm beton uygulanmıştır.

3. DIŞ CEPHE

3.1 Dış Duvarlar: Dış duvarlarda şu an piyasadaki en hafif , en yüksek ısı ve ses yalıtım özelliğine sahip 25cm kalınlığında Poncebloc kullanılmıştır. Isı köprüsünü engellemek için betonarme dış yüzeyler 4,5cm kalınlığında Poncebloc paneller ile mantolama yapılmıştır. TS825’e göre bölgemizde ısı yalıtım değeri U en fazla 0,7 yeterli olmasına rağmen binalarımızda bu değer 0,46’dır. Sonuç olarak binalarımızdaki ısı yalıtımı standartların çok üzerindedir.
3.2 Cephe Kaplama: Dış cepheler Poncebloc üzerine 1,5cm kaba sıva atılacaktır. Dış cephe kaba sıva üzerine zemin katlarda taş kaplama, 1. katlarda brüt beton dış cephe kaplama paneli ile kaplanacaktır. Kaplama panelleri fiberglas, polyester mastik ve doğal taş tozundan imal edilmiştir.

4. İÇ VE DIŞ DOĞRAMALARI

4.1 Dış Cephe Doğraması: Dış cephe pencere ve kapı doğramalarında ısı köprülü alüminyum doğrama yapılacak 6+10+4 Isıcam Konfor takılacaktır. Tüm pencere ve sürme doğramalara gizli kasalı poliüretan dolgulu elektrikli panjur kutuları ve oda içine kontrol anahtarı takılacaktır.
4.2 Kapılar: Daire dış kapıları çok nokta kilitlemeli çelik kapı olacaktır. Daire iç kapıları, tasarımına uygun ahşap kasa ve pervazlı, ahşap kaplamalı kanat olarak imal edilecektir.

5. DÖŞEME İÇ DUVAR VE TAVAN KAPLAMALARI,BANYO,MUTFAK

5.1 Giriş Holü
Döşemeler : Lamine Parke
Duvarlar : Alçı sıva üzeri su bazlı boya
Tavanlar : Su bazlı tavan boyası+ gereken yerlerde alçıpan asma tavan
5.2 Salon
Döşemeler : Laminat parke
Duvarlar : Alçı sıva üzeri su bazlı boya
Tavanlar : Su bazlı tavan boyası+ gereken yerlerde alçıpan asma tavan yapılacaktır.
5.3 Yatak Odaları ve Çalışma Odaları
Döşemeler : Laminat parke
Duvarlar : Alçı sıva üzeri su bazlı boya
Tavanlar : Su bazlı tavan boyası
5.4 Mutfaklar
Döşemeler : 1.sınıf yerli seramik/laminat parke
Duvarlar : Alçı üzeri su bazlı boya.
Tavanlar : Su bazlı tavan boyası.
Dolaplar : Lineadecor,Vanucci veya Doğuş Mutfak marka projesine uygun yerli dolaplar ve akrilik tezgah.
Armatür : Vitra,ECA veya Kale marka 1.sınıf yerli armatür
Evye : 1,5 gözlü paslanmaz çelik.
5.5 Ebeveyn Banyo
Döşemeler : 1.sınıf yerli seramik
Duvarlar : Tasarımına uygun 1.sınıf yerli seramik
Tavanlar : Alçıpan veya alüminyum asma tavan
Armatür : Vitra,ECA veya Kale marka 1.sınıf yerli armatür
Vitrifiye : 1.sınıf yerli vitrifiye
Dolaplar : Laminat, lake veya ahşap banyo dolabı
Jakuzi Küvet: Vitra veya Kale marka
Aksesuarlar : Kromajlı malzemeden 1'er adet havluluk, tuvalet kağıtlığı, sabunluk ve askılık montajı yapılacaktır.
5.6 Banyolar
Döşemeler : 1.sınıf yerli seramik
Duvarlar : Tasarımına uygun 1.sınıf yerli seramikten
Tavanlar : Alçıpan veya alüminyum asma tavan
Armatür : Vitra,ECA veya Kale marka 1.sınıf yerli armatür
Vitrifiye : 1.sınıf yerli vitrifiye
Dolaplar : Laminat, lake veya ahşap banyo dolabı
Duş tekneleri : Banyo zemin malzemesi ile aynı malzeme,cam gizli sürme kapı
Aksesuarlar : Kromajlı malzemeden 1'er adet havluluk, tuvalet kağıtlığı, sabunluk ve askılık montajı yapılacaktır.

6. SIHHİ TESİSAT

6.1 Isınma Sistemi: Her evde münferit ısı pompası kullanılacaktır. Evlere Rehau marka borulardan oluşan yerden ısınma sistemi yapılacaktır.
6.2 Güneş Enerji: Çatı tersada kurulacak güneş enerji panelleri ile ısınma sistemine hibritleme yapılarak güneş enerjisi yaz-kış değerlendirilmiş olacaktır.Bu yolla ıIsınma giderlerinde %20 tasarruf hedeflenmektedir.

7. ELEKTRIK TESİSATI,ZAYIF AKIM

7.1 Aydınlatma tesisatı: Tesisat genel olarak sıva altı PVC boru içinden NYA tipi iletkenlerle sıva altı tip olarak tesis edilecek; linye çıkışlarında da anahtarlı otamatik sigorta kullanılacaktır. Ana pano elektrik çarpmalarına karşı korumalıdır. Priz ve anahtarlar yeteri sayıda dekoratif ithal yapılacaktır.
7.2 Topraklama tesisatı: Tüm binalarda topraklama sistemi yapılacaktır.
7.3 Telefon tesisatı: Her dairede minimum 2 harici 1 dahili telefon hattı için alt yapı kurulacaktır. Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarına telefon, data ve tv prizi konulmuştur.Dairelerde bunlara ek olarak mutfaklarda ; telefon ve tv prizi, antrede telefon prizi yapılmuıştır. Sistemde tüm dairelereden bekçi evi aranabilecek olup, gerektiğinde bekçi evi de daireleri arayabilecektir.
7.4 Dijital Paket Yayını Alt Yapısında Merkezi Uydu Anten Sistemi: Dijital yayına uygun dijital tv alt yapısı hazırlanacak , teras çatıya iki adet uydu anten ayağı takılacaktır.
7.5 Ev Kontrol Sistemi: Bu sistem ile sitedeki tüm kameraları izlenebilmekte,evlerin yangın ve hırsız alarm sistemi bağlanabilmektedir. Yine bu sisteme internet üzerin erişim sağlanabilmekte ve diğer evler ile görüşme sağlanabilmektedir.Evinizden site garaj ve yaya giriş kapılarının açmasınıda yapabileceksiniz.

8. PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENİ

8.1 Bahçe: Site çevre duvarı kenarına 500 adet Leylandi fidanı dikilmiştir. Ev aralarında, havuz çevresi ve ortak bahçelerde St.Agustin çimi dikilecek ve elektrikli zaman ayarlı sulama sistemi kurulacaktır. Site içinde uygun yerlere limon ve söğüt ağaçları dikilecektir.
8.2 Yollar: Site içi yollar parke taşı ile kaplanacak bahçe kenarları 30cm yüksekliğinde pres bordür taşı döşenecektir.